Fandom Developers Wiki
Advertisement

AjaxBatchDelete, Splarka Vikipedi'de tarafından yazılmış bir betiğe dayanmaktadır. Bu kod, jQuery'yi kullanmak için Grunny tarafından yeniden yazılmıştır.

Kurulum[]

Kullanım[]

Toplu Silme betiğini kullanma seçeneği "Araçlarım" listenizin altında görünecektir.

Toplu sayfaları silmek için, sayfa adlarını (sayfa URL'leri değil') her biri yeni bir satırda forma ekleyin ve belirli bir nedenle silmeye devam edin. Betik boş bir satıra ulaştığında duracaktır ve silinecek kalan sayfaların listesi boşaltılarak erken sonlandırılabilir.

Ayrıca, silme/koruma hızını değiştirme seçeneği ile herhangi bir sayfadaki bir moddan yüklemenin yanı sıra, silme işleminden sonra sayfaları koruma (bu isteğe bağlıdır) özelliğine sahiptir. Her 1000 milisaniyede (1 saniye) bir silme varsayılan hızını değiştirmek isterseniz, betiğini kendi numaranızla (milisaniye olarak) içe aktarmadan önce window.batchDeleteDelay yapılandırmasını ekleyin. Örneğin:

window.batchDeleteDelay = 100;

kullanarak silme oranını 0,1 saniyeye düşürür.

Using configuration options with Fandom Developers Wiki scripts

The instructions on this page describe how to use configuration options with a script. Here on the Fandom Developers Wiki, many scripts provide optional configuration settings as a mean to alter or enhance the default behavior of the script. When installing configuration options in your JavaScript file, please note that they need to go above the import statement in order to work — unless the directions say otherwise. In case MediaWiki:ImportJS is used to load the scripts, it will be executed last.

Configuration options load too late, don't work
// 1. AjaxRC import statement
importArticles({
  type: 'script',
  articles: [
    'u:dev:MediaWiki:AjaxRC.js'
  ]
});

// 2. AjaxRC configuration option
window.ajaxRefresh = 30000;
Proper placement of configuration options
// 1. AjaxRC configuration option
window.ajaxRefresh = 30000;

// 2. AjaxRC import statement
importArticles({
  type: 'script',
  articles: [
    'u:dev:MediaWiki:AjaxRC.js'
  ]
});

Ayrıca, kullanıcının bir kategorinin tüm içeriğini almasına ve bunları silinmeye hazır metin alanına koymasına olanak tanır. Betiğinin yalnızca kullanıcının silme hakkına (içerik moderatörü, hizmetli, SOAP, personel, viki uzmanı veya viki temsilcisi) erişimi varsa yükleneceğini unutmayın.

Advertisement