Fandom Developers Wiki
Advertisement

MainHeader

Vítejte!

Právě se nacházíte na Fandom Developers Wiki — nebo zkráceně Dev Wiki!

Jsme důležitým místem společnosti Fandom pro lidi, kteří se chtějí hlouběji ponořit do vývoje celého Fandomu. Ať už máte zájem o navštívení našeho repozitáře nebo jen hledáte nové funkce pro svou wiki, máme tu několik stránek, které si pravděpodobně budete chtít přečíst. Také je tu mnoho zkušených uživatelů, kteří jsou ochotní vám podat pomocnou ruku.

Věnujte proto několik minut prohlídce naší hlavní stránky. Myslíme si, že zde najdete něco, co udělá vaši část Fandomu cool a osobnější.

Jde nad rámec JavaScriptu

Možná si myslíte, že Dev Wiki je jen místo, kde jsou uloženy úryvky JavaScriptu, takže je lze použít všechny wikisy Fandom.

Ale my děláme mnohem víc než to.

Poskytujeme užitečnou kontrolu kódu našim spolupracovníkům společnosti Dev Wiki. (Nemáme rád chyby víc než vy!) Nabízíme překladatelské služby pro kód, který najdete zde. Spitujeme budoucnost tím, že navrhujeme novější způsoby, jak nahlížet na dlouhodobé problémy s kódováním. A poskytujeme užitečný výcvikový prostor mnoha dobrovolníkům, kteří se stali členy našeho Programu dobrovolníků pro vývojáře.

Pokud máte zájem o to, jak funguje Fandom pod kapucí, přeskočte přímo a začněte editovat — i když se jen ptáte na mnoho otázek!

Věci, které máme rádi

Zatímco zde děláme spoustu věcí, pravděpodobně jsou asi tři věci, které uživatelé Fandomu nejčastěji spojují s Dev Wiki.

JavaScript

Ať už chcete požádat o funkci JS, nebo hledáte existující, který chcete přidat do své wiki, máme tu pokrytí.

CSS

Jako sculptuete s CSS? Máme tě pokryté.

Lua

Our users have made a ton of Lua modules for you to use when creating powerful templates.


Věci, které si pamatujete

Uchovávejte pár bodů ve své mysli, když kódujete v Fandomu.

Rozsah

Jak CSS, tak JS mohou být osobní nebo lokální. Osobní kód je ten, který ovlivňuje pouze váš účet. Lokální kód celého webu platí pro celou wiki, takže všichni návštěvníci uvidí její efekt. Podle zásad pro přizpůsobení Fandomu není celý kód povolen na celém webu, zatímco můžete dělat vše, co chcete, pomocí osobního kódu.

Dokumenty MediaWiki

Věděli jste, že základní software MediaWiki vlastně obsahuje dokumentaci? Nehýbejte se, pokud nemáte! Místo toho přečtěte úvod na MediaWiki.org!


Advertisement