Fandom Developers Wiki
Advertisement

MainHeader

Witaj!

Właśnie trafiłeś na Fandom Developers Wiki, jednak śmiało możesz na nią mówić Dev Wiki!

To miejsce, w którym spotykają się użytkownicy Fandomu chcący zagłębić się w kodowanie. Niezależnie od tego, czy chcesz przejrzeć nasze repozytorium, czy znaleźć jakąś funkcję dla swojej wiki, prawdopodobnie mamy stronę (lub dwie), której szukasz! Jest tu również wielu doświadczonych użytkowników gotowych wyciągnąć do ciebie pomocną dłoń, gdybyś miał jakiś problem.

Poświęć więc kilka chwil, aby rozejrzeć się po naszej stronie głównej. Ufamy, że znajdziesz tutaj coś, co sprawi, że twoja część Fandomu stanie się jeszcze bardziej osobista — bardziej „cool”.

Więcej niż tylko JavaScript

Może ci się wydawać, że na Dev Wiki przechowywane są kody JavaScript tylko po to, aby wszystkie wiki na Fandomie mogły ich używać.

Robimy jednak znacznie więcej.

Zapewniamy kompleksowy proces przeglądu kodu dla naszych współtwórców. (błędy irytują nas znacznie bardziej niż ciebie!) Oferujemy usługi tłumaczenia kodu, który się tutaj znajduje. Wyprzedzamy przyszłość sugerując nowe sposoby rozwiązywania długotrwałych problemów z kodowaniem oraz tworzymy wymagające pole treningowe dla wielu wolontariuszy, którzy w przyszłości staną się członkami programu Volunteer Developers.

Jeśli interesuje cię jak Fandom działa „od kuchni”, dołącz do nas i zacznij edytować — nawet jeśli zadajesz mnóstwo pytań!

Rzeczy, które lubimy

Choć zajmujemy się tu wieloma rzeczami, istnieją trzy rzeczy najbardziej kojarzące się z Dev Wiki.

JavaScript

Niezależnie od tego czy chcesz zasugerować skrypt, czy szukasz istniejącego, aby dodać go na swojej wiki — możemy ci pomóc!

CSS

Lubisz rzeźbić w arkuszach CSS? Możemy ci pomóc.

Lua

Our users have made a ton of Lua modules for you to use when creating powerful templates.


Rzeczy do zapamiętania

Miej na uwadze kilka rzeczy kodując na Fandomie

Zakres kodu

CSS i JS mogą być stosowane zarówno jako prywatne dodatki, jak i funkcje dostępne dla wszystkich użytkowników. Osobisty kod wpływa tylko na twoje konto, natomiast kod dla wszystkich użytkowników dotyczy każdego odwiedzającego twoją wiki i wszyscy użytkownicy widzą jego działanie. Zgodnie z polityką modyfikacji Fandomu nie wszystkie kody mogą być uruchamiane dla wszystkich użytkowników, możesz jednak do woli modyfikować swój osobisty kod.

Dokumentacja MediaWiki

Wiedziałeś, że podstawowe oprogramowanie MediaWiki posiada dokumentację? Nie zdziwi nas, jeśli nie! Zamiast tego przeczytaj wprowadzenie na MediaWiki.org!


Advertisement