Fandom Developers Wiki
Advertisement

MainHeader

Hoş geldiniz!

Şu an bulunduğunuz sayfa Fandom Developers Wiki sitesindedir. Elbette bize Dev Wiki de diyebilirsiniz!

Kodlamaya derinlemesine dalmak isteyenler için Fandom'un önde gelen mekânıyız. İster kod depomuzu keşfetmekle ister ana vikiniz için yeni bir özellik bulmakla ilgileniyor olun, muhtemelen okumak isteyeceğiniz bir veya iki sayfamız ve etrafta yardım etmek isteyen pek çok bilgili kullanıcı vardır.

Ön sayfamıza bakmak için birkaç dakikanızı ayırın. Burada Fandom'daki parçanızı biraz daha size özel hâle getirmenize yardımcı olacak bir şey bulacağınızı düşünüyoruz. Yalnızca biraz "daha havalı".

JavaScript'in ötesine geçin

Dev Wiki'nin sadece Fandom Wiki'lerinin kullanabilmesi için ufak tefek JavaScript'lerini depolandığı bir yer olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.

Biz ise bundan fazlasını yapıyoruz.

Dev Wiki'ye katkıda bulunan arkadaşlarımıza faydalı kod incelemesi sağlıyoruz. (Hataları sizin kadar sevmiyoruz!) Burada bulacağınız kod için çeviri hizmetleri sunuyoruz. Uzun süredir devam eden kodlama sorunlarına bakmanın yeni yollarını önererek geleceğe tükürüyoruz.

Eğer Fandom'un aslında nasıl çalıştığını merak ediyorsan, direkt düzenlemeye dal! Hele ki çok fazla soru soruyorsan!

Sevdiğimiz şeyler

Burada birçok şey yaparken, özellikle Fandom kullanıcılarının Dev Wiki ile en çok ilişkilendirdiği üç şey var.

JavaScript

Amacınız bir JS özelliği istemek ya da zaten mevcut olan bir tanesini bulup kendi vikinize eklemekse, size yardım etmeye hazırız.

CSS

CSS ile düzenleme yapmayı seviyor musunuz? Burası tam senlik.

Lua

Kullanıcılarımız, güçlü şablonlar oluştururken kullanmanız için bir ton Lua modülleri yaptı.


Hatırlanacak şeyler

Burada Fandom'da kod yazarken birkaç noktayı aklınızda bulundurun.

Kapsam

Hem CSS hem de JS ya site genelinde ya da kişisel kodlar olabilirler. Site geneli kodlar bütün vikiye etki edecektir, bütün ziyaretçiler kodun sonuçlarını görecektir. Fandom'un özelleştirme politikasına göre bütün kodlar site genelinde izinli değil. Yine de kişisel kodlarla istediğinizi yapabilirsiniz.

MediaWiki belgeleri

Temel MediaWiki yazılımının aslında belgelere sahip olduğunu biliyor muydunuz? Eğer cevabınız hayır ise utanmayın! Onun yerine MediaWiki.org'daki girişi okuyun!


Advertisement