Fandom Developers Wiki
Advertisement

Ten skrypt służy tylko do INDYWIDUALNEGO użytku!

Możesz zainstalować go dla siebie, ale nie możesz stosować go na całej wiki (np. w MediaWiki:Common.js lub MediaWiki:Fandomdesktop.js), gdyż złamiesz Zasady Użytkowania Fandomu.
(Zobacz politykę modyfikacji)

MultiUpload to skrypt podobny do programu MultiUploader, ale napisany w JavaScripcie. Umożliwia on wybranie wielu plików bezpośrednio z otwartego okna dialogowego. Można także zmienić nazwy i licencje poszczególnych przesyłanych plików. To narzędzie jest dostępne w menu „Moje narzędzia” na dole ekranu dla automatycznie zatwierdzonych użytkowników. Kliknięcie opcji w menu spowoduje przejście do strony Specjalna:MultiUpload na której zostanie wygenerowany formularz.

Instalacja[]

Konfiguracja[]

Aby uniknąc spamu i floodu obrazami, liczba plików które mogą zostać przesłane na raz jest ograniczona w zależności od uprawnień użytkownika:

To avoid spam and image flood, the number of files that can be uploaded at a time is limited to user rights:

 • Użytkownik: 20
 • Rollback and content-moderator: 30
 • Sysop/admin: 50
 • Biurokrata i bot: 70
 • Staff, util, bot globalny i wiki-specialist: 200

Możesz to zmienić dodając poniższą konfigurację przed importem skryptu (zwróć uwagę, że limit wynosi 100. Jeśli ustawisz wartość powyżej 100, przywrócony zostanie limit dla uprawnień użytkowników).

window.MultiUploadoption = {
  max: 30
};

Domyślnie w menu licencji znajdzie się opcja „Plik używany zgodnie z zasadami dozwolonego użytku”. Jeśli chcesz to zmienić:

window.MultiUploadoption = {
  defaultlicense: 'CC-BY-SA'
};

Po wybraniu CC-BY-SA domyślną licencją zostanie „Creative Commons BY-SA”. Aby dowiedzieć się jaką wartość wybrać przejdź do MediaWiki:Licenses na twojej wiki, lub dodaj na końcu kod języka (np. MediaWiki:Licenses/pl dla polskiego). Następnie dodaj tekst przed znakiem | przy licencji którą chcesz wybrać.

It's also possible to change the default description displayed in every drop-down license menu. This is mainly useful to add one or more Categories to many files at once:

window.MultiUploadoption = {
  defaultdescription: '[[Category:Screenshots]]'
};

You can mix multiple configurations in one assignment. For example, if you want to change your max to 50 and your license to "Public Domain":

window.MultiUploadoption = {
  max: 50,
  defaultlicense: 'PD'
};

Znane błędy[]

Wszystkie nazwy zakodowane w formie URL nie są dozwolone. Na przykład w polu tekstowym Plik-obrazu.png nie zadziała, ale Plik obrazu.png zostanie przesłany bez problemu.

Zmiany[]

July 2, 2024
Chomchaum: Add a default description option
June 14, 2021
Fujimaru-kun: Add a default license option
November 2020
Fujimaru-kun: UCP-compatible version
June 16, 2019
KhangND: Rewrite, major improvements: Fixed asynchronous state, improved notification, added reset button...
January 1, 2015
Gguigui1: Script published

Zobacz także[]

 • UploadMultipleFiles - Similar to MultiUpload but allows selection of multiple files directly from a single dialog box.
 • Wiki-Up - Podobne narzędzie napisane w C#.
Advertisement